Blog o designie, blog o sztuce, inspiracje, grafika, kultura wizualna

strona poświęcona designowi, sztuce i zacnym asumptom kultury wizualnej

Font za free: Palma Beach

image

Palma Beach to doskonały font do wykorzystania w czasie tworzenia wakacyjnych projektów. Font jest darmowy do użytku prywatnego. W celach wykorzystania komercyjnego należy skontaktować się z autorem.

Ograniczeniem fonta Palma Beach jest posiadanie wyłącznie wielkich znaków, także nie zdziwcie się jeśli przy pierwszej próbie napisania czegoś, nic się na ekranie nie pokaże. Także, palec na shifcie i fru!

Pobierz plikDaFont.com


Źródło: dafont.com

Skomentuj

Przypominamy Mistrzów: Paul Klee

image

Z cyklu Przypomianamy Mistrzów przedstawiamy sylwetkę szwajcarsko-niemieckiego malarza Paula Klee

Klee urodził się w roku 1879 w Münchenbuchsee koło Berna. Początkowo planował karierę muzyka zapewne zainspirowany przez ojca, który był nauczycielem muzyki. Ostatecznie poświęcił się malarstwu. Klee nie był jednak lekkoduchem unikającym twardej prozy życia. Świadczyć o tym może fakt, iż brał czynny udział w działaniach wojennych I wojny światowej jako żołnierz armii niemieckiej. Później pracował w weimerskiej szkole Bauhaus, gdzie wykładał teorię formy i wzornictwo.

Wielki wpływ na twórczość Paula Klee miały podróże. Pomimo iż widać w niej elementy ekspresjonizmu, kubizmu i surrealizmu, bardzo trudno jest ją jednoznacznie zaklasyfikować. Jej istotną cechą jest symbolika związana z poezją, muzyką, hieroglificznymi znakami, teatru marionetek. Można odnaleźć w niej również echa kultur muzułmańskiej, egipskiej, wczesnochrześcijańskiej, sztuki islamu i mozaik bizantyjskich.

Obrazy Paula Klee zazwyczaj niewielkich rozmiarów, tworzone były przy użyciu farb olejnych, akwareli i tuszu. Warto również wspomnieć o eksperymentatorskich rysunkach na zaczernionych szklanych płytach.

Klee zmarł w roku 1940. 65 lat później otwarto muzeum jego imienia mieszczące ponad 4000 prac artysty. Ceny jego obrazów sięgają nawet 7,5mln dolarów.

image

image

image

image

image

Czytaj dalej

3
Skomentuj

Don’t be a Poor Person - Drowning in shallows. 

Teledysk powstał dzięki zaangażowaniu trzech osób. Za pomysł i realizację klipuodpowiada Kamil Kotarba. Ewelina Wajda przygotowała kostiumy, rekwizyty istylizacje. Lider grupy Don’t be a poor person, której utwór został zilustrowany,wspierał prace na planie, a nawet wystąpił w kilku scenach w masce klauna. Zdjęcia kręcone były w Warszawie przez trzy dni. Wykorzystano m.in. stacje warszawskiegometra, zoo, przejezdne wesołe miasteczko. Teledysk w kalejdoskopowy sposób obrazuje walkę z lękami i emocjami. Kończy go scena inwersji: to, co miało zostać wyrzucone na zewnątrz, wędruje do środka, by wciąż tam tkwić.2
SkomentujSkomentuj

Gbox Studios Branding. 

Bardzo ciekawy, “składany” branding dla firmy fotograficznej Gbox Studio wykonany przez wietnamską agencję Bratus. Złożoność i to jak cała identyfikacja została pomysłowo przemyślana, pokazują dobrze dwa ostatnie gify. O ile składany obiektyw-orygami to pomysł oczywisty, to wiązana teczka z wysuwaną niczym trofeum płytą jest wyśmienita w każdym calu.18
Skomentuj

Plasma - Darmowy szablon html. 

Plasma jest szablonem typu one page site, który można pobrać za darmo z serwisu themeforest do końca lipca’14. Jak na darmówkę, szablon jest naprawdę bogaty i warty sprawdzenia. Polecamy.

Do wglądu: demo.

Do pobrania z ThemeForest.net

Plasma - Darmowy szablon html. 
Plasma jest szablonem typu one page site, który można pobrać za darmo z serwisu themeforest do końca lipca’14. Jak na darmówkę, szablon jest naprawdę bogaty i warty sprawdzenia. Polecamy.
Do wglądu: demo.
Do pobrania z ThemeForest.net
Źródło: themeforest.net

Skomentuj

Maszyna do pisania - lepsza niż komputer? 

Odpowiadając na tytułowe pytanie, zdaje się, że tak. Zgodnie z artykułem opublikowanym na biztok.pl, afery podsłuchowo-szpiegowskie spowodowały wzrost zainteresowania tradycyjnymi narzędziami komunikacji jako bardziej bezpiecznymi, a ich dokumenty trudniejszymi do skopiowania. Wygląda na to, że dochodzimy do momentu, w którym stare znaczy lepsze. Rozwój technologii prowadzi do wygody, lecz im dalej idziemy, tym paradoksalnie zwiększa się ryzyko inwigilacji, podsłuchów i wykradania poufnych informacji.

Co ciekawe, w samych Niemczech w przeciągu ostatniego roku odnotowano sprzedaż tradycyjnych maszyn do pisania na poziomie 10 tysięcy. O tym, że coś jest na rzeczy świadczy również fakt, że nawet wywiad rosyjski był zainteresowany zakupem kilkudziesięciu sztuk maszyn.

Na koniec przedstawiamy 10 przepięknych, starych modeli maszyn do pisania. Naszym ulubieńcem jest przedostatnia maszyna, American Visible, mała, zgrabna, stylowa, i ponoć tak łatwa w obsłudze, że swego czasu nawet dzieci się na niej bawiły.


Etykiety: maszyny do pisania

5
Skomentuj

1 2 3 4 5 6 7 Następna