Blog o designie, blog o sztuce, inspiracje, grafika, kultura wizualna

strona poświęcona designowi, sztuce i zacnym asumptom kultury wizualnej

Trudno w to uwierzyć, te rzeźby naprawdę są zrobione w całości z kamienia!

Hirotoshi Itoh, a.k.a Jiyuseki to japoński artysta rzeźbiarz wykonujący swoje prace w kamieniu. Cechą charakterystyczną jego twórczości jest wykorzystanie surowca w taki spósób by zasugerować odbiorcy lekkość i miękkość. Efekt jego prac jest wręcz zdumiewający. Jiyuseki naprawdę potrafi wyciągnąć z kamienia niemal każdą subtelność!

Czytaj dalej
Źródło: jiyuseki.com

4
Skomentuj

Mini szkielety Issaca Cordala na ulicach Meksyku

image

Inwazja szkieletów na Meksyk. Nie uciekać. Zostać i podziwiać. Te małe niesamowitości tworzy Isaac Cordal, artysta rzeźbiarz zajmujący się głównie miniaturą.

Czytaj dalej
Źródło: cementeclipses.com
Etykiety: Isaac Cordal rzeźba

3
Skomentuj

Ilustracyjna uczta #1

image

W części pierwszej ilustracyjnej uczty przedstawiamy prace takich ilustratorów jak Magnus Voll Mathiassen, Minni Havas, Gerhard Human, Bigode Digital, Lina Hsiao czy Shiko. Zapraszamy, jest na co popatrzeć i czym się poinspirować!

Czytaj dalej

2
Skomentuj

Bohaterowie komiksów: Dr Doom

Doctor Victor von Doom - naukowiec, który popadł w paranoję, jego celem jest podporządkowanie ziemi i zniewolenie ludzi. Jest jednym z najpopularniejszych jak dotychczas czarnych charakterów w Uniwersum Marvela, po raz pierwszy pojawił się w zeszycie Fantastic Four #5 stworzonym przez Stana Lee i Steve’a Ditko. Na ten moment nie wiadomo, dlaczego jego twarz została oszpecona, jest na to wiele teorii, jednak ta zagadka pozostaje nierozwiązana.

Czytaj dalej

3
Skomentuj

Handy Andy Pandy - kreatywne fotomanipulacje

image

Seria humorystycznych fotomanipulacji wykonanych przez Handy Andy Pandy z użyciem aparatu fotograficznego i Photoshopa.

Czytaj dalej
Źródło: handyandypandy.com

1
Skomentuj

Podświetlane żurawie atrakcją miasta

Plac budowy nie musi kojarzyć się wcale ze smutną szarzyzną, gruzem i metalowymi konstrukcjami. Udowadnia to Dean Skira, który pięknie podświetlił olbrzymie żurawie na jednym z placów budowy w Chorwacji przekształcając je jednocześnie w dzieła sztuki.

Czytaj dalej
Źródło: designfaves.com
Etykiety: design światło light

6
Skomentuj

Lego z czekolady

Czekoladowe Lego jest tworem Akihiro Mizuuchiego i nie zostało stworzone wyłącznie po to aby je zjeść. Wbrew pozorom, precyzja wykonania klocków pozwala na budowanie i tworzenie własnych kształtów. Ktokolwiek jednak rozacznie zabawę, musi pamiętać by nie przeciągać czekoladowej lego frajdy, gdyż to co budujesz może rozpuścić ci się w rękach, a to lepiej by stało się właśnie w ustach.

Czytaj dalej
Źródło: legosaurus.com
Etykiety: lego czekolada

5
Skomentuj

1 2 3 4 5 6 7 Następna