Blog o designie, blog o sztuce, inspiracje, grafika, kultura wizualna

strona poświęcona designowi, sztuce i zacnym asumptom kultury wizualnej

Logo inspiracje #1

image

Niniejszym wpisem chcielibyśmy rozpocząć serię logo inspiracji. Poza szczególnymi przypadkami, rezygnujemy z pokazywania pojedynczych znaków w zamian za bardziej skondensowaną i różnorodną paczkę logosów. Liczymy na pozytywne przyjęcie naszego pomysłu :)

Czytaj dalej

1
Skomentuj

Error skomputeryzowanej egzystencji

image

"Human Error" to seria polaroidów brooklyńskiej artystki Victorii Siemer, aka Witchoria. Zdjęcia przedstawiają nostalgiczne momenty życia, na które doklejone zostały komputerowe komunikaty o dość ironicznym przekazie, sugerujące że przeżycia ludzkie i doświadczenia można całkowicie skomputerować - zaakceptować, anulować, przełożyć, zignorować lub powtórnie otworzyć. Znamienne jest połączenie nowych technologii, nowoczesnych komunikatów ze starymi, dalekimi od fotograficznej perfekcji, często już wyblakłymi polaroidami.

Czytaj dalej
Źródło: witchoria.com

Skomentuj

Trailerem w oko. Lipiec 2014

image

Przedstawiamy najciekawsze trailery filmów jakie ukazały się w lipcu 2014r. W zestawieniu min. świeżutki zwiastun trzeciej części Hibbita, Mad Maxa (tak!), kolejnej części Igrzysk śmierci czy Sin city 2 plus pare innych, równie ciekawych. Warto zajrzeć. A.. Jeśli zastanawiacie się, czy w tym zestawieniu znajduje się robiący nie wiadomo dlaczego furorę trailer do 50 twarzy Greya, to od razu uspokajamy, że nie, nie znajduje się ;)

Czytaj dalej

Skomentuj

Bohaterowie komiksów: Green Arrow

image

Green Arrow to postać znana z uniwersum DC. Można znaleźć w niej wiele podobieństw do Batmana: jest tutaj milioner walczący z przestępczością. Green Arrow posiada również ponadprzeciętne umiejętności walki wręcz oraz akrobatyczne. Ma również nastoletniego pomocnika Speediego.

Czytaj dalej

Skomentuj

Koszulki CLEANT

Jeśli jeszcze nie słyszeliście o CLEANT, marce stworzonej przez trójkę, obdarzonych niezwykłym poczuciem humoru, braci Ekes, to jest to idealny moment by zainteresować się tym arcyciekawym zjawiskiem na polskim rynku.

Jako jedni z pierwszych mamy zaszczyt pokazać ich niesamowity projekt koszulki dla okularników i posiadaczy telefonów komórkowych, którzy szczególnie dbają o czystość swojego szkiełka. W czym tkwi niesamowitość? Otóż pełnię zalet zrozumie każdy kto nosi okulary na stałe, koszulka na spodzie posiada bowiem specjalny materiał, w który możemy okulary przetrzeć bez obaw porysowania szkieł. Takie proste, takie banalne, ale jaka moc w tym małym skrawku. Oczywiście pisząc okulary, w domyśle mamy na myśli wszelkie powierzchnie, które można polerować.

Czytaj dalej
Źródło: cleant.it

4
Skomentuj

Font za free: Palma Beach

image

Palma Beach to doskonały font do wykorzystania w czasie tworzenia wakacyjnych projektów. Font jest darmowy do użytku prywatnego. W celach wykorzystania komercyjnego należy skontaktować się z autorem.

Ograniczeniem fonta Palma Beach jest posiadanie wyłącznie wielkich znaków, także nie zdziwcie się jeśli przy pierwszej próbie napisania czegoś, nic się na ekranie nie pokaże. Także, palec na shifcie i fru!

Pobierz plikDaFont.com


Źródło: dafont.com

Skomentuj

Przypominamy Mistrzów: Paul Klee

image

Z cyklu Przypominamy Mistrzów przedstawiamy sylwetkę szwajcarsko-niemieckiego malarza Paula Klee

Klee urodził się w roku 1879 w Münchenbuchsee koło Berna. Początkowo planował karierę muzyka zapewne zainspirowany przez ojca, który był nauczycielem muzyki. Ostatecznie poświęcił się malarstwu. Klee nie był jednak lekkoduchem unikającym twardej prozy życia. Świadczyć o tym może fakt, iż brał czynny udział w działaniach wojennych I wojny światowej jako żołnierz armii niemieckiej. Później pracował w weimerskiej szkole Bauhaus, gdzie wykładał teorię formy i wzornictwo.

Czytaj dalej

3
Skomentuj

1 2 3 4 5 6 7 Następna